2017 NJ All-State Program
Conductor: Mr. Patrick Hachey
Wonder - Mack Wilberg
Spaseniye Sodelal - Pavel Chesnokov
No Time - arr. Susan Brumfield
Baba Yetu - Christopher Tin
Nyon Nyon - Jake Runestad
Song to the Moon - Z. Randall Stroope
Signs of the Judgement - Mark Butler
Gloria, Movement 1 - John Rutter
No Time - Susan Brumfield
2017 NJ All-State Roster
Soprano I
Meaghan Rose Airey
Millville Senior
Meaghan Rose Airey
Millville Senior
Alaina Balestriere
Our Lady of Mercy
Emma Rose Ball
Audubon
Brooke Beckett
Summit
Elizabeth Lee Caplan
Holmdel
Theresa Caso-McHugh
Morris Hills, Rockaway
Chelsea Chaet
Eastern Regional
Madison Coleman
Audubon
Brianna Alyse Coppolino
Tenafly
Sophia Garvin
Mahwah
Carlie Victoria Goldfarb
Freehold Township
Ula R Goldstein
Leonia
Alyssa Noelle Granito
Freehold Township
Emily Griggs
Pope John XIII
Holly Haines
Columbia, Maplewood
Maggie Christina Harbord
Cinnaminson
Anastasia Argyro Kantilierakis
J.P. Stevens
Caroline Elizabeth Kienzle
Moorestown
Anna Kosachevich
Parsippany
Emmalee Lafean
Ridge
Virginia Lafean
Ridge
Brianna Rose LaPreta
Allentown
Olivia Leto
Mahwah
Rebecca Letts
Hillsborough
Angie Lovato
Hawthorne
Veronica Lucian
Bishop Eustace Prep.
Molly Claire McCarthy
Madison High School
Olivia McElheny
Westfield Senior High
Kelly McMahon
Cranford High School
Maggie McQueston
Woodstown
Claudia Victoria Moudatsos
Home School 1
Ashley Murphy
Woodstown
Disha Dinesh Panchal
J.P. Stevens
Nicole Player
Westfield Senior High
Kiki Porter
Montclair
Stephanie Rojas
Piscataway
Jacelyn Rudderow
Penns Grove Regional
Sophia Isabelle Salvatore
Haddonfield Memorial
Gabrielle Angelic Sammarone
Lyndhurst
Yati Sanghvi
J.P. Stevens
Mary Sisler
Montgomery
Audrey Elizabeth Smith
Scotch Plains-Fanwood
Emily Smith-Feldman
Fairlawn
Francesca Tangreti
North Hunterdon Regional, Annadale
Elizabeth Vex
Morris Knolls, Rockaway
Soprano II
Camille Luzano Aquino
Bloomfield
Leena Baloch
Hillsborough
Amanda Grace Bingham
Pitman
Mara Campolattaro
Red Bank
Hannah Chan
J.P. Stevens
Erin Chang
Hillsborough
Caroline Grace Coey
Mt. St. Mary Academy
Rebekah Colacot
Cherry Hill
Jackie Rose Cotter
Cherry Hill
Jillian Cuzzolino
Hillsborough
Madison Dautle
Cherry Hill
Gianna Douglas
Cherry Hill
Sara Jacqueline Fisher
Haddon Heights
Sarah Meili Greiner
Ridgefield Memorial
Jacqueline Johnson
Ridgewood
Amanda N Kahn
Cherry Hill
Hannah Kennedy
Roxbury
Emily LaCanna
Montgomery
Rachel Lim
Hackettstown
Katharine Little
Mainland Regional, Linwood
Hanxi (Gloria) Ma
Hillsborough
Alekhya Madiraju
South Brunswick
Riley Martin
Freehold Township
Kaelin McElduff
Northern Valley Regional Old Tappan
Mira Mookerjee
Moorestown
Emily Morillo
Bergenfield
Kathleen Morrisroe
Kinnelon
Jade Navarro
New Providence
Melissa Nora
Ridge
Nina Juliet Osso
Bergen Academies
Gianna Mariana Pallante
Red Bank Regional
Madison Panno
Cranford High School
Alexis Pappas
New Jersey Youth Chorus
Katie Pfaff
Ridgefield Memorial
Angelle Phillip
Bergen Academies
Carly Piniaha
Sparta
Camryn Leona Puccio
Chatham
Grace Elizabeth Quackenboss
Northern Burlington County Regional
Hannah Rachel Rosen
Tenafly
Madison Sheehan
Hillsborough
Claire Annastasia Taylor
Red Bank Regional
Abigail Varker
Mt. St. Mary Academy
Danielle Wachter
Roxbury
Aria Walker
Haddon Township
Christine Yim
Fort Lee
Alto I
Cassidy Anderson
Camden Catholic
Amanda Arodes
Ridgefield Memorial
Amanda Jane Avignone
Brick Memorial
Emily Rachael Bekas
Saddle Brook
Jillian Rose Cetrulo
Wayne Valley
Ana Colagreco
Hunterdon Central, Flemington
Gabriella Dunay
Westwood
Lea Ann Fanizzi
Red Bank Regional
Elizabeth Finn
Gateway Regional
Christina Lee Freeman
West Morris Mendham
Priyal Garg
East Brunswick
Eternity Rae Gawronski
Brick Memorial
Cassidy Gilroy
Roxbury
Aariyana Anita Gould
Salem
Abigail Greenberg
Ramsey
Sarah Ann Gunther
Woodstown
Jody Christine Hagler
Kittatinny Regional
Sarah Hansson
Hunterdon Central, Flemington
Gabriella Jimenez
Monroe Township
Allyssa Jurgens
Allentown
Ruth Elizabeth Kowalski
Parsippany Hills
Brianne Lee
West Windsor-Plainsboro
Mikayla Long
Howell
James Ma
Montgomery
Mia Angelina Maccarella
Parsippany Hills
Juliana Marcotrigiano
Cranford High School
Pria McNeil
Cranford High School
Daphne Meng
Millburn
Rose Michetti
Cranford High School
Althea Miquela
Matawan-Aberdeen
Catherine Grace Moore
Westfield Senior High
Maya Muthuramalingam
North Burlington Regional
Laura Maria Necsoi
Wayne Hills
Erin Ostroski
Red Bank Regional
Sofia Reyes
Wayne Hills
Natalie Riebe
Hunterdon Central, Flemington
Grace San Roman
Cedar Grove
Madelyn Sellers
Cedar Grove
Emma Shapiro
Holmdel
Tierra Sherlock
Rutherford
Emily Soper
Howell
Sarah Steinberg
Westwood
Emily Teubner
Matawan-Aberdeen
Jessica Thompson
Kittatinny Regional
Shruti Venkat
J.P. Stevens
Chandler R Wikander
Overbrook Regional
Samantha Kelly Williams
Millville Senior
Madelyn Rose Yerkes
Washington Township
Alto II
Neha Bhardwaj
New Jersey Youth Chorus
Mackenzie Lynn Bigott
High Point Regional
Rebecca Blanchard
Ridge
Julia Carley Caltavuturo
Ridgewood
Sophie Elaine Chorlian
Fairlawn
Catherine Cuddihy
Cherry Hill East
Gabriella Anne DeGregorio
Holmdel
Samantha Delgado
Bergenfield
Angela Dilworth
Overbrook Regional
Stephanie Garcia
North Burlington Regional
Kristina Lee Gelber
River Dell Regional
Samantha Gerbrick
Gateway Regional
Genna Goins
Cinnaminson
Valesca Marie Gongora
Hanover Park Regional
Emma Louise Gunther
Woodstown
Dalia Christine Habiby
Middletown
Catherine Harkins
Ridgewood
Naiomi Abiola Israel
Pemberton Township
Richa Iyer
Parsippany
Arya Jha
Princeton Day School
Patricia Kubik
West Morris Central
Ishani Kulkarni
J.P. Stevens
Gianna Lucido
Pascack Hills, Montvale
Audrey Ma
Montgomery
Maiya Mao
Bergen Academies
Carolyn Mavretish
Mahwah
Regina McElroy
Randolph Township, Dover
Elizabeth Monkemeier
Madison High School
Kara Janelle Mueller
Lyndhurst
Amulya S Mutnuri
J.P. Stevens
Alexis Danielle Nicol
Brick Memorial
Sydney Hope Nigro
Mt. St. Mary Academy
Megha Sawhney
Hillsborough
Kelly Shao
Montgomery
Madeline Genevieve Simone
Cranford High School
Jacqueline Smith
Howell
Elizabeth Rose Stuart
Chatham
Yna Tresvalles
Toms River North
Maria Utz
Howell
Kelly Lynn Van Fossen
West Deptford Township
Sara Kathryn Vincelette
Sparta
Amanda Shea Watson
Washington Township
Sarah Mae Wingler
North Hunterdon Regional, Annadale
Megan Ann Wood
Roxbury
Eileen Yizzi
Cinnaminson
Tenor I
Michael Appello
St. Peters
James George Boss
Vernon Township
Tadhg Brady
Rutgers Prep.
Joseph Robert Bucci
Mahwah
Alec Burns
Roxbury
Joseph Thor Cambria
Ridgewood
Ricardo Cantarero
Ridgefield Memorial
Benjamin Tristan Carino
Ramsey
Jeffrey Castellano
Ramsey
Pratik Hom Chaudhari
J.P. Stevens
Joseph Charles Coyne
Cranford High School
Primo Davis
Eastern Regional
Caleb de Gracia Angelito
Bergen Academies
Liam Matthew Driscoll
Chatham
Philip Duncan
Hawthorne Ch. Academy
Mfon Ime Ekwere
Winslow Township
Carlos Alberto Fonseca
Ridgefield Memorial
Ronan Donovan Green
Chatham
Adam Guo
Leonia
Benjamin Joseph Hahn
Red Bank
Peter Hoefler
Chatham
Paul Bernard King
Leonia
Michael Kirk Krasting
West Deptford Township
Austin Kurbansafe
Roxbury
Michael Mazzone
Saddle Brook
Michael McAleavey
Central Regional
Brandon Joseph Nailor
St. Augustine Prep
Gregory Nappa
Newton
Aditya Nibhanupudi
J.P. Stevens
Isaiah Daniel Nitka
North Burlington Regional
Michael O'Neill
Clearview Regional
Matthew Joshua Odediran
West Windsor-Plainsboro
Maha Pasarkar
Fairlawn
Jack Rooney
Cinnaminson
Matthew Siroty
Westfield Senior High
Ethan Strong
Audubon
Ashwin Verghese
Ramsey
Derek Weigl
Bergenfield
Antonio Zarco
Monroe Township
Tenor II
Quinton Ray Barker
North Burlington Regional
Jacob David Barrett
Hunterdon Central, Flemington
Alex George Bien
Leonia
Erik Boncic
Ridgefield Memorial
Daryl Levy Castro
Leonia
John Moses Chiarello
Millville Senior
Chris Choi
Ridgefield Memorial
Leor Cohen
Leonia
Daniel Dontoh
Mahwah
Jason Edelstein
Paramus
Jalen Garraway
Matawan-Aberdeen
Kevin Zhang Ge
J.P. Stevens
Alexander Gee
Cranford High School
Bryan Gonzalez
Roxbury
Joshua Ha
Ridgefield Memorial
Brian Hong
Montgomery
Justin Hong
Leonia
Ryan Honwad
Hillsborough
Karthik Ramesh Iyer
Ridge
Cody Joseph Jackson
Warren Hills
Kyle Kennedy
Middletown
Richard Kim
J.P. Stevens
Ashwin Mahadevan
Cherokee
Amartya Mani
Montgomery
Joshua McCord
Matawan-Aberdeen
James Minardi
Kinnelon
Zachary Engelke Moore
Haddon Heights
Michael Joseph Mottram
Allentown
Jaydeep Mukherjee
Newton
Bret O'Brien
Governor Livingston Regional
Lars Olsen
West Morris Regional
Isaac Peabody
Ridgewood
Eriq Christopher Peraino
Gateway Regional
Justin Perez
Howell
Joshua Riklan
Howell
Aditya Vinayak Roy
Chatham
Christopher Michael Scire
Roxbury
Ravi Armond Seenarine
Sterling Regional, Somerdale
Clifford Joseph Stueck
Wardlaw-Hartridge
Clifford Joseph Stueck
Wardlaw-Hartridge
Peter Suh
Ridgefield Memorial
Benjamin Taylor
Clearview Regional
Kausthub Vedantham
Monroe Township
Andrew Velasquez
Roxbury
James Edward Wavle
Ridgewood
Justin Witwick
Cranford High School
Richard Xiang
Rutgers Prep.
Bass I
Erik C Aigner
Ridge
Rishab Ayyappath
Moorestown
Casey Beidel
Bergen Academies
Aaron Christopher Benfer
Millville Senior
Charlie Bernstein
Cranford High School
Andrew David Bower
Immaculata
Adrian Camano
St. Peters
Evan Centofanti
Hillsborough
James Daniel Cokorinos
Columbia, Maplewood
Jason Thomas Collins
Gateway Regional
Tyler Davis
Middletown North
Matthew James Dugan
Millville Senior
Samuel Michael Elder
Moorestown
Michael Anthony Febles
Ridgefield Memorial
Vivek Fernandez
South Brunswick
Jack Ezra Granite
Cherry Hill
Joseph Grisanzio
Howell
Anthony Joel Guerra
Ridgefield Memorial
Jihun Ha
Ridgefield Memorial
Brian Heyman
Hanover Park Regional
Nick Hite
Cinnaminson
William Neil Johnson
Watchung Hills Regional
Luke S Kim
Home School 1
Anirudh Kumar
South Brunswick
Michael Lazarow
Cherry Hill West
Matthew Lintern
Columbia, Maplewood
Nicholas Mahon
St. Augustine Prep
Matthew Nicholas Mallick
Cranford High School
Salvatore Emmanuel Montero
Warren Hills
Benjamin Joseph Morisson
High Point Regional
Joshua Mu-Ann Jen
Home School 1
Samuel Jay Orr
High Point Regional
Jordan Pauls
High Point Regional
Gerard Felipe Rabulan
Immaculata
Sebastian Co Recto
J.P. Stevens
Eugene Sandel
Pemberton Township
Gian Marco Cergnul Scotti
Immaculata
Sriram Srinivasan
J.P. Stevens
Gian Marco Cergnul Stewart
Piscataway
Marques Brandon Stewart
Piscataway
Brendan E Tang
J.P. Stevens
Robert Wilson
Parsippany
Noah Wohlsen
Cranford High School
Billy Yates
Home School 1
Hongbin Yun
Ridgefield Memorial
Bass II
Matt Abrams
Cinnaminson
Tim James Amalfitano
Hanover Park Regional
Jake Apicella
Audubon
Zachary Arencibia
Northern Valley Regional Old Tappan
Jonathan Howard Bekas
Saddle Brook
Jared Borja
J.P. Stevens
Sean E Bove
Cinnaminson
William Ananta Djakababa Broder
Watchung Hills Regional
Peter C. Canevari
Scotch Plains-Fanwood
Daniel Nicolo Celentano
Bernards
Matthew Conlon
Hillsborough
Matthew Corrado
Northern Valley Regional Old Tappan
David Cruz
Robbinsville HS
Lawrence Dicristina
Matawan-Aberdeen
Benjamin Joseph Doubek
Columbia, Maplewood
Andrew Greene Dunne
Cherry Hill West
Max R. Feld
Bergen Academies
Adam Thomas Friedman-Brown
Columbia, Maplewood
Erik Ghizzone
Ridgefield Memorial
Russell Enrique Gomez-Martinez
Rutherford
Michael Delaney Gural
Moorestown
Ian Hachey
Roxbury
Andrew Jones
Newton
Agam Kumar
J.P. Stevens
Ivan Largo
Roxbury
Aaron Lockwood
Mahwah
Gabriel Lukijaniuk
West Morris
Christian Malamug Madhukar
Cranford High School
Sameer Madhukar
J.P. Stevens
Christian Malamug
Cranford High School
Matthew Malsbury
Roxbury
Kyle Massage
Roxbury
Jack May
Allentown
Sean Patrick McBurney
Bridgewater-Raritan
Storm G Moeller
Roxbury
Joshua Morriello
Pascack Valley Regional, Hillsdale
Robert Morris
Cranford High School
Jason Nixon
North Burlington Regional
Matthew Pawling
Audubon
Yves Perez
Bergen Academies
Nicholas Anthony Pilny
St. Augustine Prep
Allan Romero
Scotch Plains-Fanwood
Tanner Rusyniak
Morris Knolls, Rockaway
Joshua Isaiah Sabb
Winslow Township
Tyler Michael Seto
J.P. Stevens
Nik Theodore Vasiliadis
Cherry Hill
Joshua Isaac Venick
Scotch Plains-Fanwood